Pokračujte bez souhlasu → ×
Vítejte na webu Čemat!
× Vezměte na vědomí, že udělením souhlasu s aktivací cookies můžete (v závislosti na typu a funkčnosti jednotlivých cookies) nám a/nebo našim panterům umožnit následující procesy zpracování údajů: Párování a kombinování zdrojů offline dat, Propojení různých zařízení, Přijetí a použití automaticky zasílaných specifických vlastností zařízení pro identifikaci, Technické doručení (zobrazení) reklamy nebo obsahu, a Zajištění bezpečnosti, předcházení podvodům a odstraňování chyb. Povolujete
Úvod / Novinky / Tipy pro optimalizaci výkonu stavebních pneu v zimě

Tipy pro optimalizaci výkonu stavebních pneu v zimě

Těmito jednoduchými kroky mohou řidiči strojů pomoci snížit opotřebení a zlepšit životnost svých pneumatik. Podívejme se na 4 rychlé tipy, které odborníci doporučují dělat před každou směnou stroje.


V zimních měsících vyžadují pneumatiky pravidelnou péči a údržbu ještě více než v mírnějších podmínkách. Hodně lidí si myslí, že pracovat v zimních podmínkách znamená pracovat na sněhu, ale rádi bychom poukázali na užitečný fakt. Provozování stavebních strojů při teplotě pod 7 ° C je už totiž považováno za práci v zimních podmínkách. A protože jsou pneumatiky jediným kontaktním místem vašeho stroje se zemí - od zledovatělé po zasněženou nebo mokrou, platí několik rad, aby byla zajištěna maximální doba provozuschopnosti i výkon.

1. Zkontrolujte pneumatiku

Ujistěte se, že mají dostatečnou hloubku dezénu. Pokud ji vaše pneumatiky nemají, nebudou správně fungovat, i když by byl tlak vzduchu v pořádku. Při kontrole pneumatik také sledujte nerovnoměrné opotřebení, praskliny a odstraňte nečistoty. Nerovnoměrné opotřebení pneumatik může představovat bezpečnostní riziko, protože může ovlivnit řízení a trakci vašeho stroje.

2. Nastavte tlak v pneumatice

Když teploty klesají, klesá také tlak v pneumatice: čím nižší je teplota, tím nižší je tlak. Proto doporučujeme dle pokynů výrobce stroje upravit tlak v pneumatikách pro stroje pracujících venku.

3. Přizpůsobte chování řidiče

Řidiči musí přizpůsobit rychlost a ostré zatáčky tak, aby zajistili bezpečný provoz, protože stroj může sklouznout nebo zapadnout. Musí věnovat i zvláštní pozornost povrchovým podmínkám, které mají významný dopad na výkon pneumatik: kromě hmotnosti přepravovaného nákladu a způsobu používání strojů (pojezdová vzdálenost, rychlost, počasí atd.) mají vliv na trakci. Uplatnění těchto doporučení může znamenat rozdíl mezi odstávkami a produktivitou.

4. Zvyšte dobu „zahřívání“ pneumatiky

Stejně jako s motorem budou i vaše pneumatiky vyžadovat více času na zahřátí za chladnějších teplot, aby poskytovaly optimální výkon.

V našem KONFIGURÁTORU stavebních pneu si můzete vybrat tu nejlepší do vašeho provozu.

ČEMATautor: ČEMAT
zdroj: CAMSO