Úvod / Novinky / Tisková zpráva: Bohumínský logistický a výrobní areál se rozrůstá

Tisková zpráva: Bohumínský logistický a výrobní areál se rozrůstá

Společnost ČEMAT, přední dodavatel stavební a manipulační techniky na český a slovenský trh, se rozhodla rozšířit svůj areál logistických a skladovacích prostor v Bohumíně. Haly se zázemím dostanou během několika měsíců také bratříčka v podobě velké administrativní budovy a dílen.
Je tomu sotva pár měsíců od chvíle, kdy byl zkolaudován areál nových logistických hal firmy Čemat v Bohumíně a v areálu se začalo opět stavět. Firma ČEMAT pokračuje v další výstavbě a rozšiřuje svůj areál, který vznikl během dvou let a rozšířil původní skromné výrobní a skladové plochy firmy o cca 4500 m 2 a přes 400 m2 kancelářského zázemí. Právě v těchto dnech začala druhá etapa výstavby celého rozsáhlého komplexu, který u sídla ČEMATu vzniká. Komplex hal a jejich zázemí tak získá další tvář.

„Už když jsme stavěli první část našeho areálu, bylo nám jasné, že bychom chtěli nejen vybudovat moderní komplex výrobních a skladovacích hal, ale chtěli bychom i zhodnotit celý areál a vytvořit opravdu nejen moderní logistické a výrobní centrum pro přepravu zboží a materiálu. Byla by škoda nevyužít tak báječné polohy jakou má náš areál a nenabídnout kromě výrobních a skladovacích prostor i něco navíc včetně naší nabídky komplexních servisních služeb. V nabídce tak máme i poskytování kvalitních outsourcingových služeb pro firmy kooperující s námi, které nemusí mít možnost využívat na 100% svých skladových kapacit a nemusí zaměstnávat svůj odborný lidský potenciál, ale mohou díky nám snížit své náklady pro tyto služby,“ upřesnil důvody dalšího růstu areálu Kamil Černý, jednatel společnosti Čemat.

Stavba další části areálu začala na začátku října 2013. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací je v listopadu až prosinci 2014. Čemat v první etapě bourá staré budovy a na jejich místě postaví nové a moderně vybavené dílenské a výrobní prostory včetně administrativního zázemí. Nová hala bude zároveň vstupní halou do celého rozsáhlého areálu. Součástí budovy bude, kromě komplexu dílen vycházejících vstříc požadavkům zákazníkům na servisní služby společnosti ČEMAT, v budoucnu i otevřená expozice, show room, s výrobky nabízenými společností ČEMAT. Každý zákazník si tak bude moci prohlédnout průřez produktů manipulační a stavební techniky, kterou Čemat již více, než 15 let na českém trhu úspěšně nabízí. Do budoucna se počítá s další výrobní i skladovou plochou a zázemím kanceláří se sociálním zařízením, dohromady plochou cca 1000 m2 zastavěné plochy a vytvořením až 20 pracovních míst. Stejně jako již stojící haly se i další část areálu nachází v těsné blízkosti dálnice D1 ve směru Vídeň-Brno-Ostrava-Katowice. Napojení na Evropskou dálniční síť je tak pro areál zajištěno a prostory jsou díky této vynikající dopravní obslužnosti ideálním řešením pro firmu hledající moderní, flexibilní a cenově přijatelné služby v oblasti skladování nebo logistiky.
Předpokládaná výše investice do rozvoje areálu se pohybuje i nadále v řádech několika desítek milionů korun.

Základní informace o společnosti ČEMAT v České republice


Společnost ČEMAT je předním distributorem doplňků pro manipulační a stavební techniku v České a Slovenské republice. Portfolio nabízeného zboží a služeb zahrnuje pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky, průmyslové pneumatiky, přídavná zařízení, nosné vidlice, gumové pásy, sedačky, zvedací plošiny, polyuretanová kola a kladky a jiné. Na trhu působí od roku 1997 a po více než patnáctiletém působení se stala výhradním distributorem světových značek, jakými jsou například CAMOPLAST SOLIDEAL, ATG, BOLZONI AURAMO, MARANGONI, RÄDER-VOGEL či MSE-FORKS. Kromě značek, které mám ČEMAT v zastoupení nabízí v sekcích nosných vidlic, zvedacích stolů a sedaček dále produkty vlastí výroby – CMT Forks, CMT Lifts, CMT Seats. Denně dodáváme zboží z našich skladů v Bohumíně, Praze, Lovosicích, Martině a Trnavě.


Pro více informací prosím kontaktujte:
ČEMAT trading, spol. s.r.o.
Čs. armády 184, 735 51 Bohumín
Mgr. Tereza Hlaváčová
Marketingový manager
Email: hlavacova@cemat.cz
Tel: + 420 605 200 233

www.cemat.cz
Mgr. Tereza Hlaváčováautor: Mgr. Tereza Hlaváčová
zdroj: cemat.cz