Úvod / Novinky / Tisková zpráva: Nový logistický areál v Bohumíně

Tisková zpráva: Nový logistický areál v Bohumíně

Přestože zprávy z Moravskoslezského regionu nejsou v poslední době příliš příznivé, objeví se i výjimky. Bohumínský Čemat, přední dodavatel příslušenství pro manipulační a stavební techniku, dokončil v těchto dnech majoritní výstavbu rozsáhlého logistického a skladovací areálu v Bohumíně. V těsné blízkosti dálnice D1 ve směru Vídeň-Brno-Ostrava-Katovice tak vyrostly moderní haly se zázemím, které čekají na navezení prvního zboží.
Tři skladovací haly, nová administrativní budova a parkoviště, až 11 000 m2 skladovací plochy - to vše vyrostlo v Bohumíně. Čemat začal se stavbou hal v roce 2010, původně pro vlastní potřebu, v průběhu tří let však své plány změnil a vedle menších skladovacích objektů jen pro vlastní potřebu vyrostly v příhraničním městě moderní haly se zázemím. To vše nyní zažívá čilý ruch a z části čeká na své nájemce.

„Původně jsme chtěli rozšířit naše, kapacitou již nedostatečné, sklady. Pak se ale objevily možnosti a další náměty postavit větší areál, a tak jsme si řekli, proč ne. Navážeme na naše dlouholeté zkušenosti v oblasti logistiky a nabídneme zase nějaké rozšiřující služby. V oblasti skladování se pohybujeme léta, obchodujeme v rámci celé české i slovenské republiky, jsme v kontaktu s našimi zahraničními partnery z Evropy i celého světa, proč tedy nevyužít toho co umíme, výborné polohy naší firmy u hranic a koridoru dálnice napojené na Evropskou síť a zároveň i absence takovéto nabídky v naší přímé lokalitě “, vysvětlil důvody vzniku areálu Ing. Kamil Černý, jednatel společnosti Čemat.

Samotné stavební práce na první části areálu začaly na jaře 2012. Nové skladové haly s menší výrobní plochou nabídnou okolo 6 000 paletových míst. Celková plocha těchto hal se pohybuje kolem 5000 m2. Největší hala číslo 12 má přes 2000 m2, ostatní haly nabízí po 600 a 900 m2. Část nových prostor společnost nabízí k pronájmu dalším subjektům. Vedle hal dále stojí dvoupodlažní administrativní budova, která se již z části zabydlela, zájemcům však nabízí volné kancelářské prostory včetně sociálního zařízení. Areál chrání napojení na centrální pult bezpečnostní ochrany a centralizované zařízení aj. Vlastní stavbu hal tvoří ocelová konstrukce opláštěná IPN panely v barvách červené a šedé. Předpokládaná výše investice do areálu se pohybuje v řádu desítek milionů korun.

Čemat dále plánuje rozšíření výstavby v letech 2013-2015 o minimálně jednu další halu. V přípravě je výstavba haly o rozloze minimálně 1000 m2 s multifunkčním využitím výrobně opravárenských, skladových a kancelářských prostor. Součástí investičních záměrů je také vybudování otevřené expozice, showroom, ve kterém Čemat vystaví své produkty.

Nový areál se nachází v těsné blízkosti dopravního koridoru dálnice D1. Prostory jsou ideálním řešením pro firmy hledající moderní, flexibilní a cenově přijatelné služby v oblasti skladování nebo logistiky.


Základní informace o společnosti ČEMAT v České republice


Společnost ČEMAT je předním distributorem doplňků pro manipulační a stavební techniku v České a Slovenské republice. Portfolio nabízeného zboží a služeb zahrnuje pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky, průmyslové pneumatiky, přídavná zařízení, nosné vidlice, gumové pásy, sedačky, zvedací plošiny, polyuretanová kola a kladky a jiné. Na trhu působí od roku 1997 a po více než patnáctiletém působení se stala výhradním distributorem světových značek, jakými jsou například CAMOPLAST SOLIDEAL, ATG, BOLZONI AURAMO, MARANGONI, RÄDER-VOGEL či MSE-FORKS. Kromě značek, které mám ČEMAT v zastoupení nabízí v sekcích nosných vidlic, zvedacích stolů a sedaček dále produkty vlastí výroby – CMT Forks, CMT Lifts, CMT Seats. Denně dodáváme zboží z našich skladů v Bohumíně, Praze, Lovosicích, Martině a Trnavě.Pro více informací prosím kontaktujte:
ČEMAT trading, spol. s.r.o.
Čs. armády 184, 735 51 Bohumín
Mgr. Tereza Hlaváčová
Marketingový manager
Email: hlavacova@cemat.cz
Tel: + 420 605 200 233
Mgr. Tereza Hlaváčováautor: Mgr. Tereza Hlaváčová
zdroj: cemat.cz