Úvod / Novinky / Tisková zpráva: Vážící systém INTERSOFT přináší revoluci v manipulaci s nákladem

Tisková zpráva: Vážící systém INTERSOFT přináší revoluci v manipulaci s nákladem

Vážení zboží při přepravě je a bylo jednou z častých operací při manipulaci s materiálem. Vážící systémy společnosti Intersoft Nexø zastupované na českém trhu Bohumínským Čematem přináší na český trh hned několik revolučních novinek. Pojďme si je v krátkosti představit.
Vážící systémy Intersoft jsou na světovém trhu s manipulační technikou zavedené a známé díky celé řadě patentů, které firma zapsala. Modelové řady TC2000, TC3000 a TC5000 jsou založeny na třech technologiích - dynamické určení hmotnosti (DMD), vyvážené určení hmotnosti (BMD) a laserové určení velikosti (LVD). Všechny tyto vážící metody využívají principu hydraulického vážení a to včetně posledně zmiňovaného určení velikosti nákladu. Kombinace BMD + LVD je pak zcela novou a originální metodou vážení a dimenzování zboží na paletách.


Všechny vážící systémy firmy Intersoft se instalují přímo do hydraulického okruhu vozidla a jsou ovládány pomocí LCD panelu přímo z místa řidiče. Takové zapojení přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je především výrazná úspora času a přesnost celého vážícího procesu. Nainstalovaný systém navíc nemění nosnost vozíku, jeho rozměry a neomezuje nijak řidiče při manipulaci s nákladem. Systém Intersoft je také možné od začátku jeho používání nastavit tak, že sám hlídá případné přetížení vysokozdvižného vozíku a jeho přídavného zařízení. Odpadá tak možnost poškození mnohdy drahého vozíku díky jeho přetížení a s tím spojená nákladná oprava. Zajímavostí je, že díky této metodě instalace je možné vážící systém použít nejen v případě vysokozdvižných vozíků, ale také pro kolové nakladače, traktorbagry a jiné stroje, které manipulují s materiálem.


Systém Intersoft nabízí Čemat ve třech modelech. Model TC2000 je založen na technologii DMD, která vykazuje odchylku vážení +/- 0.25-0.5%, což odpovídá +/-5-10 kg u vozíku s celkovou nominální nosností 2000 kg. Technologie DMD měří hydraulický tlak vozíku, který nepřímo odráží váhu zvednutého nákladu. Tlakový senzor, který je díky svému umístění v hydraulickém okruhu vozíku dobře chráněný, dělá tuto metodu vážení vhodnou i pro prostředí průmyslových montáží a to bez použití kabeláže a drahých vážících snímačů. Systém si také ukládá naměřená data a výsledky měření zobrazí během 5-10 sekund. Model TC3000 využívá patentovaného principu měření BMD, který přináší řadu výhod navíc. Tento model již zaznamenává hydraulický tlak, výšku, rychlost i akceleraci zdvihu a poklesu nosného zařízení vozíku. BMD téměř eliminuje vliv mechanického tření a vážící odchylku způsobenou umístěním nákladu na špici vidlic. Navíc duální kompenzace náklonu zajišťuje přesný výsledek bez ohledu na sklon podlahy, po které vozík jede. Nejvyšší řada vážícího systému – Model TC5000 – je pak schopná pomocí laserových senzorů vyhodnotit také rozměr převáženého nákladu a přidává tak k dalším údajům i tento. Samozřejmostí je pak rychlé vyhodnocení objemu a váhy nákladu. TC5000 je modelem, který je nejpřesnější, vykazuje odchylku měření pouhých +/-1 cm pro výšku palety a +/-0.1% pro vážení. To odpovídá +/- 1 kg na 1000kg hmotnosti. Samozřejmostí je i v tomto případě ukládání naměřených dat a to automaticky nebo manuálně pomocí tlačítka. Jejich vyhodnocení pak proběhne během 5 - 10 sekund v závislosti na požadovaných výsledcích.

Základní informace o společnosti ČEMAT v České republice


Společnost ČEMAT je předním distributorem doplňků pro manipulační a stavební techniku v České a Slovenské republice. Portfolio nabízeného zboží a služeb zahrnuje pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky, průmyslové pneumatiky, přídavná zařízení, nosné vidlice, gumové pásy, sedačky, zvedací plošiny, polyuretanová kola a kladky a jiné. Na trhu působí od roku 1997 a po více než patnáctiletém působení se stala výhradním distributorem světových značek, jakými jsou například CAMOPLAST SOLIDEAL, ATG, BOLZONI AURAMO, MARANGONI, RÄDER-VOGEL či MSE-FORKS. Kromě značek, které mám ČEMAT v zastoupení nabízí v sekcích nosných vidlic, zvedacích stolů a sedaček dále produkty vlastí výroby – CMT Forks, CMT Lifts, CMT Seats. Denně dodáváme zboží z našich skladů v Bohumíně, Praze, Lovosicích, Martině a Trnavě.

Informace o společnosti Intersoft Nexø


Společnost Intersoft Nexø a/s navrhuje od roku 1997 mobilní vážící systémy pro zvedací zařízení, jako jsou vysokozdvižné a paletové vozíky a zakladače. Spolehlivost a přesnost byla a jsou klíčová slova ve vývoji systémů, které se používají v průmyslových, potravinářských a dopravních aplikacích po celém světě. Společnost vlastní celou řadu patentů pro měřící a vážící systémy. V české republice se etabluje od srpna 2013 díky výhradnímu zastoupení společností Čemat.


Pro více informací prosím kontaktujte:
ČEMAT trading, spol. s.r.o.
Čs. armády 184, 735 51 Bohumín
Mgr. Tereza Hlaváčová
Marketingový manager
Email: hlavacova@cemat.cz
Tel: + 420 605 200 233
Mgr. Tereza Hlaváčováautor: Mgr. Tereza Hlaváčová
zdroj: cemat.cz